VS-SD600R08PC
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-SD600R08PC
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Stud Mount
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 35000 uA
Package / Case : B-8
Maximum Operating Temperature : + 180 C
Max Surge Current : 13600 A
Vf - Forward Voltage : 1.31 V at 1500 A
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 800 V
Configuration : Single
Type : Standard Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 600 A