STTH12S06FP
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STTH12S06FP
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 30 uA
Package / Case : TO-220-2 FP
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 100 A
Vf - Forward Voltage : 3.4 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Series : STTH12S06
Recovery Time : 14 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 12 A